Reklama
Strona 3 z 11        Poprzednia   1    2    3    4    5    Nastepna

Węglowodany

Węglowodany Węglowodany (zwane inaczej sacharydami) znane są każdemu z nas jako cukry. Są to związki organiczne, zbudowane z trzech podstawowych pierwiastków: węgla, wodoru i tlenu. Węglowodany spożywamy niemalże na co dzień. W racjonalnym żywieniu powinny stanowić od 55 do 60% energii z diety. W czym się znajdują? W ziemniakach, w mące, pieczywie, makaronach, kaszach , w ryżu oraz w owocach takich jak banany.

Dieta zero kalorii z cukru

Dieta zero kalorii z cukru Zdrowa i racjonalna dieta zakłada udział wszystkich niezbędnych składników pokarmowych w codziennej diecie. Mowa oczywiście o udziale węglowodanów, białek oraz tłuszczy. Sukces szczupłej sylwetki polega na odpowiedniej podaży w diecie tych makroskładników.

Oczyszczające koktajle

Oczyszczające koktajle Pyszne i zdrowe koktajle, które doskonale oczyszczają nasz organizm z toksyn, są orzeźwiające a w dodatku niskokaloryczne. Takie koktajle warto spożywać przynajmniej 2 razy w tygodniu. Dziś przedstawiamy koktajle owocowo-warzywne, które są dla organizmu doskonałym źródłem wielu witamin i składników mineralnych, orzeźwiają nie tylko nasze ciało, ale także duszę. Pamiętajmy, że okres letnio-jesienny w naszym klimacie stanowi doskonałą kopalnię niezliczonych gatunków świeżych warzyw i owoców.

Biegnij po szczupłą sylwetkę

Biegnij po szczupłą sylwetkę Bieganie to fantastyczny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej oraz na zrzucenie zbędnych kilogramów. Aby zmaksymalizować efekty wysiłku fizycznego należy zastosować się do kilku prostych i ciekawych zasad. Najważniejszymi czynnikami są częstotliwość i intensywność ćwiczeń a także czas, jaki poświęcamy na trening. Jeśli odpowiednio zaplanujemy sobie wysiłek i znajdziesz na niego choć niewielką ilość czasu, efekty będą widoczne zanim się zorientujesz.

Truskawki czyli bomba witaminowa

Truskawki czyli bomba witaminowa Co roku kuszą nas smakiem, pięknym czerwonym kolorem i wspaniałym aromatem, ale nie tylko… Truskawki to owoce posiadające bardzo wysoką wartość odżywczą. Są bogate w witaminy (witaminę C, PP, B) a także składniki mineralne takie jak fosfor, magnez i mangan. Owoce truskawek charakteryzują się także względnie wysokim udziałem kwasów organicznych (cytrynowego, jabłkowego oraz salicylowego). Dzięki dużej ilości olejków eterycznych truskawki należą do najbardziej aromatycznych owoców. Obfitują także w duże ilości błonnika pokarmowego. W 90% składają się z wody, są moczopędne, wspomagają pracę nerek.

Białka

Białka Białka są to zasadnicze elementy budowy wszystkich tkanek ustroju człowieka oraz wielu związków takich jak: enzymy, hormony, przeciwciała. Białka regulują procesy przemiany materii i wiele funkcji ustroju, zapewniając prawidłowy stan i funkcjonowanie naszego organizmu. Odpowiednie ilości białek decydują o normalnym wzroście i rozwoju człowieka, regeneracji wydalanych lub uszkodzonych tkanek.
Białka są to związki wielkocząsteczkowe zbudowane z aminokwasów. Istnieje około 20 aminokwasów, a 8 z nich, zwanych niezbędnymi lub egzogennymi, zawartych jest w białku pochodzenia zwierzęcego, które przyjmujemy wraz z pokarmem. Tylko niektóre produkty żywnościowe pochodzenia roślinnego zawierają 8 niezbędnych aminokwasów. dlatego też istotna jest różnorodność spożywanych pokarmów.

Tłuszcze

Tłuszcze Tłuszcze to związki pokarmowe, które odgrywają bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Są składnikami błon komórkowych oraz hormonów a także są najbardziej skoncentrowanym źródłem energii.
Tłuszcze zwane inaczej lipidami należą do dużej grupy naturalnych związków organicznych, nierozpuszczalnych w wodzie, natomiast rozpuszczalnych w rozpuszczalnikach organicznych takich jak eter etylowy, eter naftowy, chloroform, benzen, aceton itd.

Substancje dodawane do żywności

Substancje dodawane do żywności Czy zastanawiacie się nad tym, jakie substancje dodatkowe znajdują się w produktach, które kupujemy i spożywamy na co dzień? Zapewne wasz niepokój wzbudzają substancje oznaczone znanym symbolem „E”. Symbol ten nie zawsze musi oznaczać coś złego, bardzo często jest on barwnikiem naturalnym takim jak karmel (E-105) bądź też witaminą np. kwasem askorbinowym czyli witaminą C (E-300). Stosowanie substancji dodatkowych w żywności ma wiele niekorzystnych skutków dla zdrowia człowieka.

Strona 3 z 11        Poprzednia   1    2    3    4    5    Nastepna