Strona 1 z 3        1    2    Nastepna

Moc przypraw dla zdrowia

Moc przypraw dla zdrowia Przyprawy to substancje występujące w pokarmach o bardzo różnorodnym działaniu na organizm. Jedne zwiększają apetyt i leczą inne rozgrzewają i nadają lepszy smak potrawom. Przyprawy działają na nas jak afrodyzjaki, dlatego powszechnie stosuje się je do deserów: czekolady, gruszek, jabłek, musów i sosów. Każdy z nas pamięta bowiem smak cynamonu w zapiekanym ryżu z jabłkami lub aromat wanilii w budyniu.

Bieganie – motywacja czy rywalizacja?

Bieganie – motywacja czy rywalizacja? Jeszcze 10 lat temu człowiek biegający po chodniku w dziwnym dresie wzbudzał w ludziach powszechne zaskoczenie oraz śmiech. Moda na bieganie przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych po sukcesywnie narastającej tam euforii związanej ze zdrowym stylem życia i bieganiem.

Przedświąteczna gimnastyka

Przedświąteczna gimnastyka Zbliżają się święta, na pewno wiele z Was zastanawia się nad tym, w jaki sposób najszybciej uzyskać szczupłą figurę. Pomarańczowa skórka występuje nie tylko na udach, pośladkach i brzuchu. Może również pojawić się na ramionach. Jak z nią walczyć? Oczywiście, ćwicząc! Specjalny program ćwiczeń, które trzeba wykonać dwa razy w tygodniu przedstawiam poniżej.

Gdzie w stolicy najszybciej stracić kalorie?

Gdzie w stolicy najszybciej stracić kalorie? Poszukujesz skutecznego sposobu na zdrowe odchudzanie? Mamy dla Ciebie pewną ciekawą propozycję. Jeśli mieszkasz w stolicy i pragniesz przenieść się w inny świat, daleki od ulicznego gwaru i szklanych wieżowców i jednocześnie stracić sporo kalorii, zapraszamy na wycieczkę do Kampinosu.

Ćwiczenia na idealny dekolt

Ćwiczenia na idealny dekolt Za nami już ćwiczenia na płaski brzuch i smukłe ramiona, czas na gimnastykę na idealny dekolt. Rankiem, po pracy bądź przed snem warto ćwiczyć wtedy, kiedy znajdziemy na to kilka minut. Najważniejsza jest regularność. Jeśli będziecie ćwiczyć systematycznie już po miesiącu zobaczycie pierwsze widoczne rezultaty. Trudno w to uwierzyć? Tajemnica sukcesu tkwi w odpowiednim obciążeniu. To za jego sprawą mięśnie pracują dwa razy intensywniej niż wtedy, gdy te same ćwiczenia wykonujesz bez hantli. Zapraszam do treningu.

W pułapce anoreksji

W pułapce anoreksji Czy wiecie, że anoreksja to nie tylko zwykła niechęć do jedzenia, ale także głęboki problem natury psychicznej. Ostatnio czytałam książkę na temat prawdziwej historii o anoreksji, dowiedziałam się z niej wielu ciekawych rzeczy. Np. tego, że można ważyć 120 kg, nic nie jeść i mieć anoreksję od 20 lat.

Dieta dobra dla mózgu

Dieta dobra dla mózgu Mózg to niewielki narząd stanowiący około 2% masy ciała człowieka. Jest jednak niezwykle ważną jednostką dowodzenia naszego organizmu nadzorującą większość czynności fizycznych i umysłowych. Naukowcy dowiedli, że do prawidłowego funkcjonowania mózgu niezbędna jest dobrze zbilansowana dieta, obfitująca w białka, tłuszcze, węglowodany oraz składniki mineralne. Okazuje się, że dieta ma również wpływ na zwiększenie koncentracji i wydajności umysłowej a także odporności na stres.

Ćwiczenia na smukłe ramiona

Ćwiczenia na smukłe ramiona Przyszedł już czas na noworoczne postanowienia, dla mnie jednym z nich będą regularne ćwiczenia i dążenie do zachowania smukłej sylwetki. W poprzednim artykule odbyliśmy już serię ćwiczeń na brzuch, nadszedł więc czas na ćwiczenia z hantlami. Osobiście pamiętam jak moja trenerka powiedziała mi, że ćwiczenia z hantlami pomagają w zachowaniu sprawności i jędrności naszych ramion nawet w miarę upływu lat. Sama wykonuję te ćwiczenia a czasami dokładam jeszcze kilka na zasadzie inwencji twórczej. Takie ćwiczenia zapobiegają zwisającej skórze, a nasze ramiona stają się bardziej jędrne i smukłe.

Strona 1 z 3        1    2    Nastepna