Reklama
Strona 3 z 10        Poprzednia   1    2    3    4    5    Nastepna

Biegnij po szczupłą sylwetkę

Biegnij po szczupłą sylwetkę Bieganie to fantastyczny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej oraz na zrzucenie zbędnych kilogramów. Aby zmaksymalizować efekty wysiłku fizycznego należy zastosować się do kilku prostych i ciekawych zasad. Najważniejszymi czynnikami są częstotliwość i intensywność ćwiczeń a także czas, jaki poświęcamy na trening. Jeśli odpowiednio zaplanujemy sobie wysiłek i znajdziesz na niego choć niewielką ilość czasu, efekty będą widoczne zanim się zorientujesz.

Truskawki czyli bomba witaminowa

Truskawki czyli bomba witaminowa Co roku kuszą nas smakiem, pięknym czerwonym kolorem i wspaniałym aromatem, ale nie tylko… Truskawki to owoce posiadające bardzo wysoką wartość odżywczą. Są bogate w witaminy (witaminę C, PP, B) a także składniki mineralne takie jak fosfor, magnez i mangan. Owoce truskawek charakteryzują się także względnie wysokim udziałem kwasów organicznych (cytrynowego, jabłkowego oraz salicylowego). Dzięki dużej ilości olejków eterycznych truskawki należą do najbardziej aromatycznych owoców. Obfitują także w duże ilości błonnika pokarmowego. W 90% składają się z wody, są moczopędne, wspomagają pracę nerek.

Białka

Białka Białka są to zasadnicze elementy budowy wszystkich tkanek ustroju człowieka oraz wielu związków takich jak: enzymy, hormony, przeciwciała. Białka regulują procesy przemiany materii i wiele funkcji ustroju, zapewniając prawidłowy stan i funkcjonowanie naszego organizmu. Odpowiednie ilości białek decydują o normalnym wzroście i rozwoju człowieka, regeneracji wydalanych lub uszkodzonych tkanek.
Białka są to związki wielkocząsteczkowe zbudowane z aminokwasów. Istnieje około 20 aminokwasów, a 8 z nich, zwanych niezbędnymi lub egzogennymi, zawartych jest w białku pochodzenia zwierzęcego, które przyjmujemy wraz z pokarmem. Tylko niektóre produkty żywnościowe pochodzenia roślinnego zawierają 8 niezbędnych aminokwasów. dlatego też istotna jest różnorodność spożywanych pokarmów.

Tłuszcze

Tłuszcze Tłuszcze to związki pokarmowe, które odgrywają bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Są składnikami błon komórkowych oraz hormonów a także są najbardziej skoncentrowanym źródłem energii.
Tłuszcze zwane inaczej lipidami należą do dużej grupy naturalnych związków organicznych, nierozpuszczalnych w wodzie, natomiast rozpuszczalnych w rozpuszczalnikach organicznych takich jak eter etylowy, eter naftowy, chloroform, benzen, aceton itd.

Substancje dodawane do żywności

Substancje dodawane do żywności Czy zastanawiacie się nad tym, jakie substancje dodatkowe znajdują się w produktach, które kupujemy i spożywamy na co dzień? Zapewne wasz niepokój wzbudzają substancje oznaczone znanym symbolem „E”. Symbol ten nie zawsze musi oznaczać coś złego, bardzo często jest on barwnikiem naturalnym takim jak karmel (E-105) bądź też witaminą np. kwasem askorbinowym czyli witaminą C (E-300). Stosowanie substancji dodatkowych w żywności ma wiele niekorzystnych skutków dla zdrowia człowieka.

Skuteczne odchudzanie na wiosnę

Skuteczne odchudzanie na wiosnę Wiosną świat wydaje się nam bardziej kolorowy, dlatego nasze talerze przepełnione są kolorowymi sałatkami owocowo- warzywnymi a szklanki napełnione zmyślnymi koktajlami o niepowtarzalnych kolorach. Nie zawsze jednak głowa pełna pomysłów jest motywacją do wcielenia planów w życie. Czasami po prostu brakuje nam czasu lub chęci.

Pięć warzyw, które oczyszczają organizm z toksyn

Pięć warzyw, które oczyszczają organizm z toksyn Detoks oraz oczyszczające głodówki stały się ostatnio bardzo popularne. Wątroba i nerki, to dwa bardzo ważne narządy, które biorą udział w procesie detoksykacji, czyli odtruwania organizmu z toksyn. Co możemy zrobić, aby je wspomóc? Przede wszystkim należy postawić na zdrowe odżywianie a co najważniejsze spożywanie wraz z dietą warzyw bogatych w antyoksydanty.

Poświąteczne odchudzanie - jak zrzucić zbędne kilogramy

Poświąteczne odchudzanie - jak zrzucić zbędne kilogramy Jeśli podobnie jak ja pozwoliliście sobie w święta na chwilę zapomnienia i posiłkową rozpustę a chcecie już niedługo pokazać ładną linię podczas sylwestrowej zabawy? Nie ma powodów do zmartwień, teraz otrzymacie kilka wskazówek jak zadziałać szybko i skutecznie.
Po pierwsze odłóżcie dania świąteczne na bok, teraz należy odciążyć żołądek i wszystkie narządy pracujące intensywniej podczas spożywania ciężkostrawnych posiłków takie jak np. wątrobę.

Strona 3 z 10        Poprzednia   1    2    3    4    5    Nastepna