Reklama
Strona 1 z 10        1    2    3    4    Nastepna

Pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica L.)

Pokrzywa zwyczajna (Urtica dioica L.) Pokrzywa to roślina wieloletnia, która posiada szereg prozdrowotnych właściwości dla organizmu. Jest powszechnie wykorzystywana w ziołolecznictwie jako środek moczopędny, krwiotwórczy oraz przeciwzapalny. Liście pokrzywy spożywa się zazwyczaj w postaci naparów z suszonych ziół, zbiera się je wiosną w maju oraz jesienią.

Dieta lekkostrawna: wskazania i tabela produktów zalecanych

Dieta lekkostrawna: wskazania i tabela produktów zalecanych Dieta lekkostrawna to jedna z najczęściej zalecanych diet w schorzeniach przewodu pokarmowego. Jest stosowana po zabiegach operacyjnych, w chorobach bakteryjnych i infekcjach przebiegających z gorączką. Celem diety lekkostrawnej jest ochrona przewodu pokarmowego przed nadmierną aktywnością trawienną, ograniczenie produktów ciężkostrawnych oraz dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych.

Pokarmy miłosne dla kobiet i mężczyzn

Pokarmy miłosne dla kobiet i mężczyzn Pokarmy miłosne zwane afrodyzjakami są powszechnie znane i stosowane od czasów starożytnych. Do sekretnych potraw należą owoce takie jak truskawki i pomarańcze, przyprawy: cynamon, imbir, wanilia; czekolada i inne. Wiele z nich posiada szereg korzystnych dla zdrowia właściwości (obniża cholesterol, pobudza krążenie oraz wpływa na potencję).

Dieta dla wątroby: jadłospis i tabela produktów zalecanych

Dieta dla wątroby: jadłospis i tabela produktów zalecanych Wątroba to narząd odpowiedzialny za szereg funkcji życiowych naszego organizmu. Jest swoistą fabryką, która detoksykuje wszelkie toksyny wprowadzone przez układ pokarmowy. Jak najlepiej o nią zadbać? Podstawowym elementem jest dieta przyjazna wątrobie oparta na produktach lekkostrawnych z ograniczeniem tłuszczu.

Co jeść zimą? Jak powinien wyglądać zimowy jadłospis?

Co jeść zimą? Jak powinien wyglądać zimowy jadłospis? Zastanawiasz się jak powinna wyglądać twoja dieta zimą? Czy wskazane jest zwiększenie pokarmów rozgrzewających organizm? Przede wszystkim dieta nie powinna być restrykcyjna lecz dobrze zbilansowana. W okresie zimowym szczególnie należy zadbać o produkty pełnowartościowe, które obfitują w witaminy i składniki mineralne, będące naturalną ochroną przed wirusami i bakteriami.

Detoks dla zdrowia i umysłu

Detoks dla zdrowia i umysłu Oczyszczanie organizmu z toksyn za pomocą diety to detoks. Kiedy najlepiej go zastosować? Nie ma takiej reguły. Detoks możemy rozpocząć niezależnie od pory roku ani stosowanej przez nas diety. Co powinniśmy zrobić, aby wdrożyć zasady detoksu w życie – zaopatrzyć swoją lodówkę w dużą ilość warzyw i owoców – najlepiej ekologicznych.

Terapia sokowa – czyli szklanka soku zamiast kawy

Terapia sokowa – czyli szklanka soku zamiast kawy Dlaczego warto rozpocząć terapię sokową? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – dieta większości z nas oparta jest na produktach o kwaśnym pH, takich jak mięso, wędliny, chleb. Spożywanie pokarmów roślinnych maksymalnie alkalizuje krew, tkanki i komórki, co jest niezbędne do oczyszczenia naszego organizmu.

Owoce dobre na wiele schorzeń

Owoce dobre na wiele schorzeń Owoce takie jak maliny, borówki, aronia, porzeczki lub jeżyny mają bardzo cenne właściwości dla zdrowia. Odznaczają się dużą ilością witamin i składników mineralnych a także błonnika pokarmowego oraz flawonoidów. Cenne dla zdrowia związki mają wpływ na wiele schorzeń, są smaczne i bardzo aromatyczne. Sprawdź, co daje dieta bogata w owoce o ciemnej barwie.

Strona 1 z 10        1    2    3    4    Nastepna