Strona 1 z 6        1    2    Nastepna

Zdrowie na talerzu – czyli nie samym mięsem żyje człowiek

Zdrowie na talerzu – czyli nie samym mięsem żyje człowiek Zimą nasza dieta powinna obfitować nie tylko w tłuste podroby mięsne, aby zmagazynować mityczną tkankę tłuszczową, która będzie stanowiła dla organizmu przysłowiowy "zapas". Niezwykle ważne są bowiem w diecie warzywa okopowe, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste oraz przetwory warzywno-owocowe stanowiące bogate źródło witamin i składników mineralnych.

Bezglutenowy budyń na półce sklepowej

Bezglutenowy budyń na półce sklepowej Wybierając się do sklepu na zakupy warto czytać etykiety produktów spożywczych oraz wzmianki na temat zawartości alergenów takich jak gluten. Prosty przykład – budyń, wydawać by się mogło, że zawiera w swoim składzie tylko skrobię ziemniaczaną, która jest wolna od glutenu; jednak nie – ma także kakao oraz skrobię ziemniaczaną z domieszką glutenu.

Czy współczesna pszenica może być szkodliwa?

Czy współczesna pszenica może być szkodliwa? Płaskurka i samopsza – to dwie dzikie odmiany pszenicy uprawiane od czasów starożytnych . Charakteryzowały się one ziarnem bogatym w cenne dla organizmu witaminy i składniki mineralne. Przez stulecia pszenica była modyfikowana, a jej współczesna forma niczym nie przypomina tej pradawnej. Składniki w niej zawarte nie odbijają się dzisiaj dobrze na stanie naszego zdrowia.

Pokarmy miłosne dla kobiet i mężczyzn

Pokarmy miłosne dla kobiet i mężczyzn Pokarmy miłosne zwane afrodyzjakami są powszechnie znane i stosowane od czasów starożytnych. Do sekretnych potraw należą owoce takie jak truskawki i pomarańcze, przyprawy: cynamon, imbir, wanilia; czekolada i inne. Wiele z nich posiada szereg korzystnych dla zdrowia właściwości (obniża cholesterol, pobudza krążenie oraz wpływa na potencję).

Co jeść zimą? Jak powinien wyglądać zimowy jadłospis?

Co jeść zimą? Jak powinien wyglądać zimowy jadłospis? Zastanawiasz się jak powinna wyglądać twoja dieta zimą? Czy wskazane jest zwiększenie pokarmów rozgrzewających organizm? Przede wszystkim dieta nie powinna być restrykcyjna lecz dobrze zbilansowana. W okresie zimowym szczególnie należy zadbać o produkty pełnowartościowe, które obfitują w witaminy i składniki mineralne, będące naturalną ochroną przed wirusami i bakteriami.

Detoks dla zdrowia i umysłu

Detoks dla zdrowia i umysłu Oczyszczanie organizmu z toksyn za pomocą diety to detoks. Kiedy najlepiej go zastosować? Nie ma takiej reguły. Detoks możemy rozpocząć niezależnie od pory roku ani stosowanej przez nas diety. Co powinniśmy zrobić, aby wdrożyć zasady detoksu w życie – zaopatrzyć swoją lodówkę w dużą ilość warzyw i owoców – najlepiej ekologicznych.

Terapia sokowa – czyli szklanka soku zamiast kawy

Terapia sokowa – czyli szklanka soku zamiast kawy Dlaczego warto rozpocząć terapię sokową? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – dieta większości z nas oparta jest na produktach o kwaśnym pH, takich jak mięso, wędliny, chleb. Spożywanie pokarmów roślinnych maksymalnie alkalizuje krew, tkanki i komórki, co jest niezbędne do oczyszczenia naszego organizmu.

Owoce dobre na wiele schorzeń

Owoce dobre na wiele schorzeń Owoce takie jak maliny, borówki, aronia, porzeczki lub jeżyny mają bardzo cenne właściwości dla zdrowia. Odznaczają się dużą ilością witamin i składników mineralnych a także błonnika pokarmowego oraz flawonoidów. Cenne dla zdrowia związki mają wpływ na wiele schorzeń, są smaczne i bardzo aromatyczne. Sprawdź, co daje dieta bogata w owoce o ciemnej barwie.

Strona 1 z 6        1    2    Nastepna