Terapia sokowa – czyli szklanka soku zamiast kawy

Terapia sokowa – czyli szklanka soku zamiast kawy

Dlaczego warto rozpocząć terapię sokową? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – dieta większości z nas oparta jest na produktach o kwaśnym pH, takich jak mięso, wędliny, chleb. Spożywanie pokarmów roślinnych maksymalnie alkalizuje krew, tkanki i komórki, co jest niezbędne do oczyszczenia naszego organizmu.

Warzywa w terapii sokowej

Terapia sokowa zakłada włączenie do codziennej diety 1 szklanki soku owocowo-warzywnego (200 ml) lub koktajlu przez okres dwóch tygodni. W późniejszym okresie terapii zaleca się spożywanie soków lub koktajli roślinnych co najmniej dwa razy w tygodniu. Rośliny z jakich możemy przyrządzać soki, aby oczyścić nasz organizm z toksyn to przede wszystkim warzywa zielonolistne takie jak jarmuż, szpinak lub roszponka, ale także marchew lub burak. Z owoców najczęściej stosowane są jabłka, ananasy, kiwi, pomarańcze itp. (Pamiętaj, aby nie stosować warzyw, które cię uczulają!)

Do terapii sokowej zaleca się także włączenie codziennej aktywności fizycznej, która może być różnorodna od porannej gimnastyki po bieg i jazdę na rowerze.

Czy wiesz, że… dzbanek wody z dodatkiem plastrów cytrusa, natki pietruszki, mięty lub innych warzyw i owoców to także element terapii sokowej, którą można zacząć stosować właściwie od zaraz. Być może kiedyś uda ci się ograniczyć ilość wypijanych kaw do jednej na dzień. Terapia sokowa na pewno okaże się bardzo dobrym krokiem w kierunku zapoczątkowania takich zmian.

Koktajle owocowo warzywne

Codzienna dieta oparta na przetworzonych i gotowych do spożycia produktach spożywczych jest najczęstszą przyczyną zakwaszenia organizmu. Nadmiar toksyn powoduje wytwarzanie wolnych rodników (substancji kancerogennych przyczyniających się do powstawania nowotworów) oraz potęguje występowanie objawów nieswoistych takich jak zmęczenie, bóle głowy, zmniejszona odporności i osłabienie organizmu. Spożywanie soków i koktajli pomaga w utrzymaniu odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej organizmu. Warzywa i owoce mają ponad to wiele dodatkowych zalet: poprawiają stan naszej skóry, włosów i paznokci, dodają witalności i energii a także pozwalają zgubić zbędne kilogramy. Pamiętaj, aby z terapii sokowej wykluczyć te, warzywa i owoce, które Cię uczulają. Soki owocowo – warzywne zalecane są jako naturalne uzupełnienie codziennej diety w witaminy i składniki mineralne. Dzięki dużej wartości odżywczej roślin soki i koktajle mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka.

Ostatnio dodane artykuły:
Komentarze: