Szczupły i seksownie wyrzeźbiony brzuch

Szczupły i seksownie wyrzeźbiony brzuch

Brzuch to ta część ciała, na której bardzo często skupiamy się wykonując ćwiczenia fizyczne. Mówi się o tym, że jest to jedna z niewielu części ciała, którą można ćwiczyć codziennie, bez żadnych przeszkód. Choć zakrywamy go zimą, to musimy pamiętać o tym, że latem jest on bardzo widoczny. Dobrze więc jest o niego stosunkowo wcześniej zadbać, bo efekty jak zwykle widoczne są po pewnym czasie. Ćwiczenia, które zamieszczamy poniżej są łatwe, proste i przyjemne do wykonania. Warto poświęcić na nie 15 – 20 minut w ciągu dnia. Zachęcamy, szczególnie tych, którzy dawno nie ćwiczyli, będziecie mieć dobrą rozgrzewkę.

Rozgrzewka:

Połóż się wygodnie na macie, ręce oprzyj o tylną stronę głowy, zegnij nogi w kolanach i zacznij delikatnie unosić plecy w przód. Pamiętaj, że wykonując brzuszki nie należy wykonywać całkowitej pozycji siedzącej, plecy mają być uniesione tylko do pewnej wysokości. Powtórz to ćwiczenie 20 razy.

Następnie zrób to samo ćwiczenie z rękoma ułożonymi wzdłuż tułowia. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Dla utrudnienia możesz wyprostować nogi. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

Zestaw ćwiczeń na brzuch

Ćwiczenie 1

Połóż się wygodnie na macie, ręce oprzyj o tylną stronę głowy, zegnij nogi w kolanach. Zacznij unosić prawą nogę do lewej ręki (lewa ręka powinna być wyprostowana), następnie lewą rękę (wyprostowaną) do prawej nogi i tak naprzemiennie. Ćwiczenie wykonaj 20 razy.

Ćwiczenie 2

Ułóż się wygodnie na plecach. Ręce ułóż wzdłuż tułowia, zegnij nogi w kolanach. Następnie zacznij unosić pośladki do góry, na początku wykonaj ćwiczenie 10 razy. Potem odczekaj chwilę i powtórz te same czynności kolejne 10 razy.

Ćwiczenie 3

Połóż się wygodnie na macie, ręce oprzyj o tylną stronę głowy, zegnij nogi w kolanach. Zacznij powoli unosić prawą nogę do lewej ręki (zegnij rękę i nie odrywaj od głowy), następnie lewą rękę (ręka powinna być zgięta i nieoderwana od głowy) do prawej nogi i tak naprzemiennie. Ćwiczenie wykonaj 20 razy.

Ćwiczenie 4

Przodem do podłogi podeprzyj się na rękach i nogach. Powoli zacznij unosić w górę prawą nogę i lewą rękę (wyprostuj je), następnie lewą nogę i prawą rękę i tak naprzemianlegle. Ćwiczenie wykonaj 20 razy, odpocznij a następnie wykonaj czynność kolejne 20 razy.

Ostatnio dodane artykuły:
Komentarze: