Przedświąteczna gimnastyka

Przedświąteczna gimnastyka

Zbliżają się święta, na pewno wiele z Was zastanawia się nad tym, w jaki sposób najszybciej uzyskać szczupłą figurę. Pomarańczowa skórka występuje nie tylko na udach, pośladkach i brzuchu. Może również pojawić się na ramionach. Jak z nią walczyć? Oczywiście, ćwicząc! Specjalny program ćwiczeń, które trzeba wykonać dwa razy w tygodniu przedstawiam poniżej.

Uda i pośladki:

1. Unoszenie nóg:

Połóż się na boku, głowę oprzyj na ręku. Unoś wyprostowaną nogę 20 razy. Przewróć się na drugi bok i powtórz ćwiczenie drugą nogą.

2. Noga w bok:

Uklęknij, podpierając się rękami. Unieś do boku ugiętą prawa nogę i wytrzymaj tak przez chwilę. Powtarzaj ćwiczenie 8-10 razy. Następnie zrób 3 głębokie wdechy to samo wykonuj lewą nogą.

3. Wymachy nóg:

Zrób klęk podparty. Unieś nogę ugiętą w kolanie, robiąc wdech, a potem opuść ją, robiąc wdech. Powtórz ćwiczenie 15 razy na każda nogę.

4. Wykroki:

Weź do rąk ciężarki. Zrób wykrok lewą nogą, zginając kolano pod kątem prostym. Ręce trzymaj wyprostowane. Teraz zmień nogę, cały czas starając się trzymać plecy prosto. Wykonaj 2 serie po 8 powtórzeń w każdej.

5. Biodra w górę:

Połóż się na plecach, ramiona wyciągnij wzdłuż tułowia. Nogi zegnij w kolanach. Unieś biodra do góry. Powtórz ćwiczenie 15-20 razy.

6. Uginanie kolan:

Stań w rozkroku, palce stóp kieruj na zewnątrz. Ręce oprzyj na biodrach. Powoli uginaj nogi w kolanach, a potem prostuj. Mięśnie pośladków i brzucha mają być napięte. Ćwiczenie rób w dwóch seriach po 5 razy.

Najważniejsza jest zawsze systematyczność, a potem same efekty Was zaskoczą.

Brzuch:

1. Łokciem do kolana:

Połóż się na plecach z rękami na karku. Unieś nogi i lewą piętą dotknij prawego kolana. Teraz skręcając tułów dotknij prawym łokciem do lewego kolana. Następnie ćwiczenie wykonaj w drugą stronę. Ćwicz w 3 seriach po 20 razy.

2. Unoszenie tułowia:

Połóż się na plecach, nogi ugnij w lekkim rozkroku. Ręce załóż na kark. Robiąc wdech, unieś tułów, a potem powoli połóż się. Wykonaj 3 serie po 20 powtórzeń.

3. Napinanie brzucha:

Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach. Potem wyprostuj je, unieś i napnij brzuch. Wytrzymaj tak, licząc do pięciu. Ugnij kolana i postaw stopy na podłodze. Powtórz 8 razy.

Ostatnio dodane artykuły:
Komentarze: