Poświąteczne odchudzanie - jak zrzucić zbędne kilogramy

Poświąteczne odchudzanie - jak zrzucić zbędne kilogramy

Jeśli podobnie jak ja pozwoliliście sobie w święta na chwilę zapomnienia i posiłkową rozpustę a chcecie już niedługo pokazać ładną linię podczas sylwestrowej zabawy? Nie ma powodów do zmartwień, teraz otrzymacie kilka wskazówek jak zadziałać szybko i skutecznie.

Po pierwsze odłóżcie dania świąteczne na bok, teraz należy odciążyć żołądek i wszystkie narządy pracujące intensywniej podczas spożywania ciężkostrawnych posiłków takie jak np. wątrobę.

Aby dieta była naprawdę skuteczna należy na początek poznać kilka zasad zdrowego żywienia:


  • Najlepiej spożywać 5 posiłków w ciągu dnia (pomarańcza to jeden posiłek, porcja sałatki lub zupa). Spożywanie większej ilości posiłków zwiększa naszą przemianę metabolizmu.
  • W ciągu dnia pamiętajmy o trzech porcjach świeżych warzyw, mają one wysoką wartość odżywczą i są niskokaloryczne
  • Pomiędzy posiłkami zachowaj 3 godzinny odstęp czasowy
  • Dwa razy dziennie warto również sięgać po owoce lub soki owocowe jak również warzywno – owocowe (dostarczają one wielu witamin oraz błonnika pokarmowego, który pęcznieje w jelitach nadając uczucie sytości na dłużej)
  • Nie wprowadzaj głodówek – spowolnią one tylko metabolizm i dadzą prędzej czy później efekt jo jo
  • Nie zapominajmy o wodzie
  • No i oczywiści nie objadaj się na noc: może to spowodować problemy z zasypianiem oraz magazynowanie dodatkowej nadwyżki energetycznej, która nie zostanie skutecznie strawiona przez organizm
  • Spożywaj niskotłuszczowe przetwory mleczne (możesz zrobić sobie koktajl z dodatkiem bananów lub mandarynek)
  • Na podwieczorek zamiast słodyczy wypij świeżo wyciskany sok z owoców lub koktajl owocowy bądź warzywno - owocowy (np. z jabłka, szpinaku, kiwi i bananów)

Posiłki, które spożywamy powinny być małoobjętościowe. Co zrobić, aby najeść się małą porcją?

  • Postaraj delektować się każdym kęsem, przeżuwaj go długo, ucztowanie powinno zająć Ci nawet 15 minut bez względu na wielkość posiłku.

Ostatnia rada dotyczy aktywności fizycznej, o której nie można zapomnieć. Jeśli nie macie dość odwagi, by biegać na mrozie, możecie wybrać się na długi spacer lub zrobić serię ćwiczeń w domu (brzuszki, podnoszenie ciężarków, rozciąganie, wymachy, skłony a nawet chodzenie po schodach) lub pójść na basen. Dla mniej aktywnych polecam sprzątanie domu, najwięcej spalamy wykonując takie czynności jak odkurzanie dywanu, ręczne pranie oraz mycie okien (choć to niekoniecznie zimą).

Pamiętajcie, że Sylwester już niedługo, a Wy nadal możecie wiele zrobić, by dobrze wyglądać!

Ostatnio dodane artykuły:
Komentarze: