Gdzie w stolicy najszybciej stracić kalorie?

Gdzie w stolicy najszybciej stracić kalorie?

Poszukujesz skutecznego sposobu na zdrowe odchudzanie? Mamy dla Ciebie pewną ciekawą propozycję. Jeśli mieszkasz w stolicy i pragniesz przenieść się w inny świat, daleki od ulicznego gwaru i szklanych wieżowców i jednocześnie stracić sporo kalorii, zapraszamy na wycieczkę do Kampinosu.

Dla skutecznej terapii odchudzającej niezbędna jest aktywność fizyczna. Z badań wynika, że ludzie otyli uprawiający aktywność fizyczną żyją dłużej niż osoby o prawidłowej masie ciała, które nie są aktywne. Stosowanie przeróżnych diet oraz zażywanie wspomagaczy na nic się zda, jeśli jednocześnie nie wdrożymy programu aktywności fizycznej.

Niewiarygodne, jak blisko od stolicy rozpościera się kraina polnych dróg i uroczych zielonych terenów. Puszcza Kampinoska to jeden z najpiękniejszych i największych kompleksów leśnych znajdujących się na terenie Mazowsza. Na początku spod kół będzie umykał ci asfalt, ale później będziesz musiał włożyć sporo wysiłku na pokonanie piaszczystych tras oraz brukowanych ulic. Cała trasa składa się z wielu kontrastów: zieleni lasu, wydm i bagien. Po drodze w Puszczy Kampinoskiej zauważysz wiele pamiątek z przeszłości takich jak np. Kościół w Brochowie. Dojechanie do Kampinosu z wielu różnych dzielnic Warszawy stanowi nie lada wyzwanie, nawet dla trenującego regularnie kolarza.

mapa kampinoskiego Parku Narodowego

Szlak rowerowy zakręca razem ze znakami pieszego szlaku niebieskiego. Przecinanie się szlaków sprawia, że można tu spotkać wielu turystów, sportowców oraz wielbicieli natury. Na piaszczystym terenie Kampinosu znajdują się sosnowe bory, w których bytują jelenie.

Na skraju lasu znajduje się duży węzeł szlaków, leśny parking oraz miejsce odpoczynku. Dla każdego coś. Długość kampinoskich tras jest tak zróżnicowana, że można sobie znaleźć ścieżkę nawet dostosowaną do możliwości przeciętnego weekendowego turysty. Jeśli jesteś jednak miłośnikiem bicia rekordów , możesz dowolnie wydłużyć sobie trasę. Pamiętaj jedynie o zabraniu ze sobą mapy lub telefonu komórkowego.

Wybór aktywności fizycznej jaką jest jazda na rowerze daje świetne efekty odchudzające oraz modulujące sylwetkę. Pamiętajmy także o innych korzyściach jakie daje nam aktywność fizyczna: przyspieszenie krążenia, zwiększenie przemiany materii oraz wpływ na nasze dobre samopoczucie.

Związek wspomagający odchudzanie zwany karnityną – inaczej „pożeraczem tłuszczu” produkowany jest przez nasz organizm w nerkach i wątrobie z witaminy C, PP, B6 oraz z żelaza. Źródłem karnityny jest mięso takie jak baranina lub wołowina. Karnityna działa jedynie w połączeniu z niskokaloryczną dietą a w szczególności z aktywnością fizyczną.

Ostatnio dodane artykuły:
Komentarze: