Ćwiczenia na smukłe ramiona

Ćwiczenia na smukłe ramiona

Przyszedł już czas na noworoczne postanowienia, dla mnie jednym z nich będą regularne ćwiczenia i dążenie do zachowania smukłej sylwetki. W poprzednim artykule odbyliśmy już serię ćwiczeń na brzuch, nadszedł więc czas na ćwiczenia z hantlami. Osobiście pamiętam jak moja trenerka powiedziała mi, że ćwiczenia z hantlami pomagają w zachowaniu sprawności i jędrności naszych ramion nawet w miarę upływu lat. Sama wykonuję te ćwiczenia a czasami dokładam jeszcze kilka na zasadzie własnej inwencji twórczej. Jak się okazuje takie ćwiczenia zapobiegają zwisającej skórze, a ramiona stają się bardziej jędrne i smukłe. Wystarczy krótka rozgrzewka oraz 15 - 20 minut ćwiczeń i można osiągnąć sukces. Mam nadzieję, że przyłączycie się do mnie i również jednym z waszych noworocznych postanowień będzie zwiększona aktywność fizyczna. Poniżej przedstawiam opis do 4 prostych ćwiczeń z hantlami. Zaczynamy!

przysiad z hantlami

Trzymając hantle oburącz stań na szerokość bioder. Lewą nogą wykonaj krok do tyłu i ugnij oba kolana obniżając swoje ciało tak, aby zgięcia kolan miały kąt co najmniej 90 stopni. W tym samym czasie obróć górną część ciała w kierunku prawej nogi i przyłóż hantle do klatki piersiowej. Wykonaj taką samą czynność na drugą nogę. Następnie powtórz ćwiczenia 15 razy.

podnoszenie hantli

Nogi rozstaw na szerokość bioder, lekko ugnij je w kolanach. Trzymaj hantle oburącz wzdłuż tułowia. Powoli schyl się trzymając hantle i sięgnij aż do podłogi. Następnie ciągnij hantle do klatki piersiowej zginając łokcie na boki, a następnie unieś przedramiona do góry. Powróć do położenia początkowego. W tym czasie staraj się napinać pośladki, aby pracowały razem z Tobą. Ćwiczenie powtórz 15 razy.

ćwiczenia z hantlami na leżąco

Oprzyj się na hantlach w pozycji leżącej jak na rysunku. Twoje ręce powinny być rozstawione na szerokość barków, natomiast stopy nieco szerzej. Biodra staraj się utrzymać równolegle do podłogi. Zegnij prawy łokieć chwytając hantle i ciągnij ciężar w stronę Twojego ciała. Wytrzymaj przez chwilę z ręką uniesioną w górze, następnie powróć do pozycji wyjściowej (połóż hantle na podłodze), to samo ćwiczenie wykonaj prawą ręką. Ćwiczenie powtórz 15 razy.

ćwiczenia z hantlami na siedząco

Usiądź wygodnie, unieś nogi w górę (kolana ugnij i złącz stopy). Trzymaj hantle oburącz ze zgiętymi ramionami jak na rysunku. Przechyl się do tyłu pod kątem około 45 stopni a następnie unieś łydki, aż będą równolegle do podłogi, następnie wykonaj ćwiczenie prostując ramiona i kierując je w stronę nóg. Wróć do stanu początkowego. To samo ćwiczenie powtórz 15-20 razy.

Ostatnio dodane artykuły:
Komentarze: