Ćwiczenia na idealny dekolt

Ćwiczenia na idealny dekolt

Za nami już ćwiczenia na płaski brzuch i smukłe ramiona, czas na gimnastykę na idealny dekolt. Rankiem, po pracy bądź przed snem warto ćwiczyć wtedy, kiedy znajdziemy na to kilka minut. Najważniejsza jest regularność. Jeśli będziecie ćwiczyć systematycznie już po miesiącu zobaczycie pierwsze widoczne rezultaty. Trudno w to uwierzyć? Tajemnica sukcesu tkwi w odpowiednim obciążeniu. To za jego sprawą mięśnie pracują dwa razy intensywniej niż wtedy, gdy te same ćwiczenia wykonujesz bez hantli. Zapraszam do treningu.
Ujędrnij biust

 1. Boks
 2. Stań w lekkim rozkroku. Wyprostuj plecy. Ręce wyciągnij przed siebie. Między przedramiona włóż poduszkę i ściśnij ją mocno. Zegnij ręce i przyciągnij poduszkę do siebie. Wytrzymaj 5 sekund, mocno napinając mięśnie ramion i klatki piersiowej. Opuść ręce. Ćwiczenie powtórz 3 razy.

 3. Koci grzbiet
 4. Uklęknij na materacu (stopy w górze) dłonie oprzyj na podłodze. Uginaj i prostuj ręce. Ćwiczenie to nazywane jest damskimi pompkami. Wykonaj 5 powtórek. Odpocznij i powtórz całą serię 2 razy. Po dwóch tygodniach ćwiczeń zwiększ liczbę serii do 4.

 5. Leniwiec
 6. Połóż się na plecach na macie, kolana ugnij, a złączone stopy oprzyj na podłodze (blisko pośladków). Ręce, w których hantle, połóż na głowę (łokcie w górze). Następnie przenieś ramiona do przodu i wzdłuż tułowia. Potem wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz 30 razy.

Wzmocnij swoją klatkę piersiową

 1. Ruchomy most
 2. Ćwiczenia na idealny dekolt

  Połóż się na brzuchu na podłodze. Unieś tułów i oprzyj go na dłoniach oraz palcach stóp. Uginając łokcie, opuszczaj i unoś ciało. Powtórz to ćwiczenie tyle razy, ile możesz.

 3. Motylek
 4. Teraz odwróć się na plecy i połóż wygodnie na macie. Ugnij nogi. Ręce wyciągnij w bok. Ramiona i łokcie oprzyj na podłodze (przedramiona tworzą z podłożem kąt prosty). W dłonie weź hantle – będzie to twoja pozycja wyjściowa. Przyciągnij ciężarki do siebie i wracaj do punktu wyjścia. Wykonaj 3 serie ćwiczeń po 10-20 powtórzeń każda.

 5. Joginka
 6. Usiądź ze skrzyżowanymi nogami, dłonie złóż na wysokości klatki piersiowej (palce ku górze). Ściskaj je z całej siły, licząc do 20. Rozluźnij ucisk, palce skieruj przed siebie. Znów ściskaj dłonie, licząc do 20.

Ostatnio dodane artykuły:
Komentarze: