Biegnij po szczupłą sylwetkę

Biegnij po szczupłą sylwetkę

Bieganie to fantastyczny sposób na spalenie tkanki tłuszczowej oraz na zrzucenie zbędnych kilogramów. Aby zmaksymalizować efekty wysiłku fizycznego należy zastosować się do kilku prostych i ciekawych zasad. Najważniejszymi czynnikami są częstotliwość i intensywność ćwiczeń a także czas, jaki poświęcamy na trening. Jeśli odpowiednio zaplanujemy sobie wysiłek i znajdziesz na niego choć niewielką ilość czasu, efekty będą widoczne zanim się zorientujesz. Oto kilka wskazówek:

Biegi to dość obciążający sport, który angażuje do pracy większość mięśni naszego ciała, wymaga on wysokiego poziomu wysiłku oraz wydatku energetycznego, który w większości pochodzi ze spalania tkanki tłuszczowej.

O jakiej porze dnia najlepiej biegać, aby spalić jak najwięcej kilokalorii?

Każdy z nas ma swój indywidualny rytm. Jeśli nie ustalisz sobie swojego rytmu metodą prób i błędów może zdarzyć się, że nie wystarczy ci energii do biegania. Zacznij od biegów porannych. Przed treningiem zjedz małą przekąskę – najlepiej węglowodanową (może to być np. baton proteinowy, ciastko owsiane bądź owoc) lub po prostu wypij sok owocowy. Nie biegaj od razu po spożyciu posiłku, odczekaj 50 – 60 minut zanim wystartujesz.

Za pomocą jakiego treningu możemy szybciej spalić tkankę tłuszczowa – interwałowego czy wytrzymałościowego?

Najlepiej wykonywać trening zarówno jeden jak i drugi. Trening interwałowy prowadzi do zwiększenia naszej kondycji, dzięki czemu możemy pracować z mniejszą intensywnością w dłuższym czasie. Maksymalne efekty spalania uzyskuje się wykonując wysiłek regularny o stałym natężeniu.

Nie wybieraj tylko łatwych tras i pamiętaj, że biegi można też uprawiać przy gorszej pogodzie. Są to wyzwania, które gwarantują wysoki poziom wysiłku fizycznego oraz większy spadek masy ciała.

Ostatnio dodane artykuły:
Komentarze: